Káva CASCARA Kostarika SONORA - 100g.

Nákupom tovaru za 59,- EUR získate ZADARMO darček k objednávke.

DOPRAVA ZADARMO ! Nákupom tovaru za 39,- EUR získate dopravu zadarmo.
Kód produktu: Cascara 01-100g
Dostupnosť: Skladom
4.70 € 7.10 €
Bez DPH: 3.92 €

Vysoko cenená káva z Costa Rica. Cascara pochádza z prírodných káv spracovaných v Hacienda Sonora.


Chuť a špecifikácia: Brusnice, med, šípok, hrozienka, čokoláda.


Stupeň praženia :Čítať viac...
Charakteristika kávy
Ovocnosť
Sladkosť
Horkosť
Telo
Dochuť
Chuťový Profil
Kakao
Čokoláda
Karamel
Oriešky
Hrozienka
Balenie : 100g
Pôvod : Kostarika
Zmes : Arabica 100%

Krajina pôvodu: Costa Rica

Región: Alajuela, Grecia - Central Valley

Farma: Hacienda Sonora 

Producent: Diego Guardia

Odroda: Catuai, Caturra, Marsellesa, Sarchimor, SL28

Nadmorská výška: 1200 - 1300 m nm

Spracovanie: Naturálne 

Zbery: október - marec

Veľkosť farmy: 100ha, oblasť produkcie cascary cca 45ha

Chuťový profil:  Brusnice, med, šípok, hrozienka, čokoláda

Hacienda Sonora leží na úpätí sopky Poas. Farma funguje na 100% obnoviteľnej energii generovanej hydroelektrickým generátorom, ktorý využíva energiu rieky. Energia poháňa mokré a suché mlyny a poskytuje bezplatnú elektrinu pre každého, kto žije a pracuje na farme. Celkovo sa Hacienda Sonora štedro podelila o svoj úspech, vyplácala spravodlivé mzdy všetkým pracovníkom a posilňovala miestnu komunitu.

Farma a jej mlyn pokrývajú približne 100 hektárov. Z toho je 45 hektárov venovaných zatienenej kávovníkovej oblasti. Kávovníky sú obklopené exotickými stromami a ďalšou pôvodnou vegetáciou. Táto biodiverzita podporuje zdravie pôdy a udržuje pôdu bohatú na živiny, ktorá pomáha pestovať husté, lahodné kávové čerešne.

Zostávajúca pôda má divokú lesnú rezerváciu rastúcu na 35 hektároch a 20 hektároch pre cukrovú trstinu, ktorá sa na pozemkoch Hacienda Sonora pestuje viac ako 150 rokov.

Hacienda Sonora má svoj vlastný mikromlyn, ktorý umožňuje farme udržovať pozemky oddelené podľa odrôd a vytvárať jedinečné microloty. Mlyn sa nachádza v centre, hneď vedľa tradičného mlyna na cukrovú trstinu, ktorý sa zachoval nedotknutý viac ako 150 rokov.

Táto cascara pochádza z prírodných káv spracovaných v Hacienda Sonora. Po selektívnom ručnom zbere sa zrelé čerešne umyjú v čistej vode a potom sa položia na sušenie buď na vyvýšené záhony farmy alebo na jej terasu, kde sa často obracajú, aby sa podporilo rovnomerné sušenie. Po vysušení sa káva Natural skladuje po dobu 2 mesiacov, kým sa lúpe v suchom mlyne na farme. Vysušené šupky sú odstránené a konzervované ako cascara.

Príprava tradičnej CASCARY: Ideálny pomer prípravy Vašej cascary je 100ml vody = 5g CASCARY. Cascaru zalejeme horúcou vodou o teplote 100 ° C, zľahka premiešať a necháme 10 - 15 minút lúhovať a môžeme servírovať kávový čaj. Na prípravu cascary je v tom to prípade ideálny FRENCH PRESS.

Pomery množstva cascary a teploty vody, sú viac na Vás. Cascara si zaslúži experimentovať úplne rovnako ako pražená zrnková káva. Množstvo aj teplota vody, vždy ovplyvní výslednú chuť osviežujúceho ovocného kávového čaju.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!